Як отримати візу?
Не зважаючи на те, що Велика Британія входить до складу Європейського союзу, вона не входить до Шенгенської зони. Відповідно, ви не можете перетнути кордон країни без наявності у паспорті британської візи.На жаль, зараз Велика Британія є країною з одним із найбільших відсотків відмов у візі — 13%. Тому, важливо бути максимально обережними та уважними з документами та заповненням анкети.Тут ми вам розповімо на що потрібно звернути увагу та як уберегти себе від небажаних результатів.
- Анкета
- Перелік документів
- Візовий центр
- Рішення
Анкета
З самого початку потрібно заповнити онлайн-анкету. Візова анкета складається приблизно з 100 питань. Заповнювати її побтрібно англійською мовою, вказувати всі необхідні, точні та правдиві дані. Британське посольство вимагає, щоб всі поля були заповнені, інакше ви не зможете перейти на наступну сторінку.
Найголовніший пункт — мета перебування у Великій Британії. Ви можете вибрати наступні пункти — Visit, Study, Work, Settlement, Transit, Other, Exempt.
Найпопулярніший тип візи — Visit, що об’єднує кілька типів віз — туристична віза, гостьова віза, бізнес, спортивна, медична, весільна, дипломатична, віза для артистів тощо. Study — студентська, навчальна віза, що видається на термін від 6 до 11 місяців з метою проходження курсів чи довгострокового навчання у Великій Британії. У випадку транзиту через аеропорт на трансатлантичні рейси ви можете отримати транзитну візу. Радимо заздалегідь визначити період часу, за який ви зможете підготувати всі необхідні документи і чітко вказати дату і час, візиту у візовий центр
Документи
Наступним кроком є підготовка документів. Найголовніше тут — показати вашу фінансову забезпеченість і платоспроможність (виписку з банку, довідку з роботи з вказуванням доходу). Головне, не забудьте, що всі довідки повинні бути перекладеними англійською мовою. Стандартний перелік документів на візу виглядає так:
- Дійсний закордонний паспорт.
- Видрукована і заповнена візова анкета.
- Підтвердження про наявність коштів для поїздки. Це може бути деталізована виписка з банку за останні 3-6 місяців. Важливою деталлю є, що одноразова велика сума, яка була зарахована на рахунок безпосередньо перед подачею на візу, не враховується при розгляді документів. Посольство Британії надзвичайно скрупульозне і тверезо дивиться на ситуацію. Вони зрозуміють, що дана сума не є для вас звичною.
- Довідка з місця роботи з вказуванням посади, терміну роботи й розміру зарплати. Офіційне працевлаштування в Україні одна з основних вимог для отримання візи. Якщо ви ФОП, то варто додати документи, що підтверджують вашу реєстрацію як підприємця, виписку з банку про рух коштів за останні півроку і звіти з податкової за останні два квартали. Якщо ви студент, то необхідно добавити довідку з місця навчання і спонсорський лист від одного з батьків, довідку з місця роботи спонсора плюс виписку з банківського рахунка спонсора і копію свідоцтва про народження.
- Копія трудової книжки.
- Підтвердження вашого сімейного положення. Як підтвердження може виступати свідоцтво про шлюб, громадянське партнерство, свідоцтво про розлучення чи про смерть.
- Свідоцтво про народження дітей, якщо вони не досягнули віку 18 років.
- Якщо ви їдете в гості і хочете отримати гостьову візу чи бізнес-візу необхідно надати запрошення від людини чи компанії, що запрошує вас з поясненням ваших стосунків, тривалість і цілі візиту. Якщо візит присвячений певній події (наприклад, весілля чи день народження), ви можете написати про це також.
- Спонсорський лист, якщо той хто вас запрошує оплачує вашу поїздку.
- Документи, що підтверджують статус людини, що вас запрошує, наприклад, копія першої сторінки британського паспорта, візи тощо.
- Якщо ви їдете у Британію як турист, вам потрібно надати підтвердження броні готелю чи туру. Наявність оплачених авіабілетів не обов’язкова, але якщо вони у вас є, надати їх не буде зайвим.
- Квитанція про оплату візового збору. Візовий збір 113 доларів (бізнес/туризм/гості/медицина/спорт до 6 місяців), вартість візового збору постійно змінюється.
- Видруковане запрошення у візовий центр прийде на пошту після оплати.
Фото не вимагається. Вас сфотографують у візовому центрі при здачі біометричних даних безкоштовно.
В залежності від типу візи залежить, чи переклад потрібно завіряти нотаріально, чи достатньо вільного перекладу.
Візовий центр.
Відвідування Візового центру — це третій крок на шляху до отримання візи. Найближче британське посольство, куди відправляють ваш паспорт після здачі у Києві, знаходиться у Польщі. Візовий центр знаходиться у Києві за адресою вул. Глибочицька, 4. Подавати документи туди потрібно в вказаний час і обов’язково особисто. Варто зазначити, що навіть немовлята обов’язково повинні бути присутніми на подачі на візу, якщо їм оформлюють візу разом із батьками.
У візовому центрі Вам необхідно залишити біометричні дані – відбитки пальців і цифрові фотографії. Після цього у вас приймуть і розглянуть пакет документів.
Ваше основне завдання при подачі документів — упевнити візового офіцера, який розглядатиме ваші документи, що:
- у вас є кошти на перебування у дорогій країні, на білети туди – назад і проживання.
- ваша мета перебування — туризм чи навчання, а не робота чи одруження.
- ви обов’язково повернетесь в Україну, не пресидівши візу.
Подача документів займає від 20 хвилин до 2 годин.
Рішення.
Після подачі документів вам залишається чекати. В середньому, розгляд заявки на відкриття візи у Британії займає від 11 до 15 робочих днів.
За цей час посольство аналізує візову історію та вивчає документи, які ви надали. Позитивним фактором є наявність шенгенських віз, американської візи чи попередніх британських віз.
За 3-5 робочих днів ви можете зробити термінову, пришвидшену візу, ціна якої 200 доларів.
Зазвичай найдовше розглядають візові анкети весною, коли більшість студентів подаються на візи. Найшвидше отримати візу можна в період липня — вересня.
Про те, що віза готова, і її можна забрати чи отримати кур’єрською доставкою повідомлять за допомогою СМС або електронною поштою. Також статус можна перевірити в режимі онлайн.
Зазвичай, туристична віза у Британію видається на 6 місяців. з необмеженою кількістю в’їздів. Якщо у вас вже були піврічні візи, ви можете подаватись на дворічну чи п’ятирічну візу. Але вартість довгострокової візи значно вища — від 410 євро.
Не забувайте, що з британською візою ви також можете відвідати Ірландію, яка не входить до Сполученого Королівства. Але зробити це ви можете після перетину кордону Великобританії.